02 Aralık 2013 Pazartesi, Saat 21.00

Cenk ROFE Ediz BAHAR İzzet BAROKAS İzzet BANA & Estreyikas D'Estambol

ORKESTRA

Şef & Piyano: Orhan ŞALLIEL

Bateri & Perküsyon: İzzet HİÇKALMAZ

Synthesizer: Cefi SAĞLAMLAR

Bas Gitar: Cem STAMATİ

Flüt: Barış ZİLBERMAN

Çello: Sabi ŞAMARYA

Gitar: İzi ELİ

Müzik Prodüktörü: İzzet BANA

Cenk ROFE

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Bogaziçi üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi şan bölümü mezunu. Bir çok dernek tiyatrosunda amatör olarak oyunculuk ve yönetmenlik yaptıktan sonra devlet opera ve balesinde sahnelenen çeşitli müzikallerde ve televizyon dizilerinde yol aldı. 2004 yılı itibariyle İstanbul 12 Orkestrası’nda solistlik yaparak Türkiye ve dünyada bir çok konserlere çıktı. 2007 yılında ilk solo albümünü çıkardı. Müzik çalışmalarına gerek orkestra gerekse bireysel olarak devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Ediz BAHAR

1977 yılında İstanbul’ da doğan Ediz Bahar Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. 1992 yılında sergilenen Joseph And The Amazing Sailing Technicolor ile başladığı müzikal yolculuğuna Les Miserables, Cats, Miss Saigon, Grease, West Side Story, Masada gibi müzikallerde dernek çatısı ve GSÜ Müzikal kulübü bünyesinde devam etmiştir. Daha sonraları üyesi olduğu Ladies and Gentleman müzikal topluluğu çatısında CRR, AKM, Aya İrini gibi salonlarda Sezen Aksu, Alessandro Saffina, Ferhat Göçer gibi sanatçılarla aynı sahneyi paylaşmıştır. Müzikal dünyası dışında Grup Mozaik ile bir dönem çeşitli konserler vermiştir. Ses eğitimine Burak Bilgili ile başlayan daha sonra Tülay Uyar ile devam eden Ediz Bahar evli ve 3 yaşında ikiz babasıdır.

İzzet BAROKAS

1987 yılında İstanbul’da doğan İzzet Barokas, Bilgi Üniversitesi İşletme Enformatiği bölümü mezunudur. 1992 yılında sergilenen Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat müzikalinin Türkçe uyarlaması ile müzikle tanışan İzzet, takip eden yıllarda aralarında görkemli bir kadro ve senfoni orkestrasıyla sergilenen Masada müzikali dahil birçok müzikal ve konserde solist olarak yer almıştır. Müzik eğitimine opera sanatçısı Çağnur Gürsan ile devam etmekte olan İzzet Barokas bunun dışında Ortaköy Etz-Ahayim Sinagogu’nda Hazan olarak görev almaktadır.

İzzet BANA & Estreyikas D'Estambol

2004 yılında kurulmuş olan koromuz İspanyol TVE , CNNTürk ve BBC radyosu nda da konserler vermiştir. 2005 yılında “Un kavretiko “ adlı bir CD çıkarmıştır. Her yıl İsrail’in Yeruşalayim kentinde yapılan Yeni Judeo Espanyol “Festiladino” şarkı yarışmasına katılmış,2005 yılında 3.lük, 2008 yılında da 2.lik ödülüne layık görülmüştür. 2010 yılında da “Festiladino” yarışma dışı artistik bölüme davet edilmiştir. Ayrıca İstanbul ,Tel Aviv ve 2 kez Cordoba-İspanya’da Avrupa Yahudi kültürü gününde çeşitli konserler vererek kendisini tanıtmayı başarmıştır. Grubumuz, kuruluşundan bu yana bu yıl katılan yeni adaylarla 300 kişiye ulaşmıştır. Halen grupta faal olan 40 kişiden oluşan 4 ayrı sınıf mevcut. Yeni projeleri arasında yurt içi ve yurtdışı ve seneye planlanan 10.yıl konser girişimleri.

11 Aralık 2012 Salı, Saat 21.00

Haim Moshe Konseri

Haim MOSHE

1956 yılında İsrail’de dünyaya gelen Haim Moshe çocukluğundan beri sinagoglarda dini ve İbranice müzik icra etmiş, bir yandan da Yunan, Türk ve Arap popundan etkilenerek, bu tür şarkıları da seslendirmeye başlamış bir sanatçı.

Kariyerinin ilk yıllarında söylediği şarkıların çoğu Yunan ya da Türk pop’undan alınarak, İbranice sözlerle yeniden yorumlanan parçalardan oluşuyordu. 1983’de Ahavat Hayay (Hayatımın Aşkı) adını verdiği ilk profesyonel albümünü yayınladı. İçinde iki adet hit şarkının (Ahavat Hayay ve Linda) yer aldığı albüm büyük beğeni toplayarak tam 200.000 adet sattı. 1980’lerin ortalarından itibaren, repertuarına daha çok “Shirei Eretz Yisrael” yani “İsrail topraklarının şarkılarını” dahil etmeye başladı. Sonraki yıllarda, çok sayıda albüm yayınlayan sanatçı, Ze’ev Nehama ile Tamir Kaliski tarafından bestelenen “Albümdeki Fotoğraflar” adlı şarkısıyla, 1999 yılı müzik ödülüne layık görüldü.

Sanatçının en bilinen parçaları arasında, Toda, Hatmunot Shebalbom, Od Yom Ole ve Mehashniya Harishona sayılabilir.

21 Aralık 2011 Çarşamba, 21.00

Ohad Moscowitz Konseri

07 Aralık 2010 Salı, Saat 20.30

Duo Reim Konseri

16 Aralık 2009 Salı, Saat 20.30

David Dor Konseri

24 Aralık 2008 Salı, Saat 21.00

Dudu Fisher Konseri

Dudu FISHER

Kariyeri yıllar önce ülkesi İsrailde başlamıştır. Tel-Aviv Müzik Akâdemisi'nde öğrenim görmüş ve önceki jenerasyona ait çeşitli, büyük kantarlarla özel olarak çalışma fırsatı bulmuştur.

Kendi sinagog çalışmalarının yanı sıra, Büyük Tel-Aviv Sinagogu'na kantor olarak davet edildiğinde sadece 22 yaşındaydı. Fisher, ayrıca geleneksel Hasidik, Yidiş ve kantoral müziği yeni dinleyicilere ulaştırmak üzere dünyanın her yerine seyahat etmiştir. Yakın zamanda Manhattan, New York Sinagog'una kantor olarak davet edilmiştir.

1986 yılında Londra'ya yaptığı bir seyahat sırasında "Sefiller" müzikalini izlemek, hayatını değiştiren olay olmuştur. Müzikalin İsrail versiyonunun yönetmeni Stephen Pimlot, tiyatro deneyimi olmayan Fisher'i başrollerden Jean Valjean'ı oynaması için seçmiştir. "Sefiller" İsrailde en uzun süreli devam eden müzikal olmuş, Fisher'se bir süperstar...

1988 yılında İngiltere Kraliçesi'nin ev sahipliğini üstlendiği bir performansta yer almak üzere Fisher, Londra'ya davet edildi. Performans "Sefillerin özel bir versiyonuydu. Oyunun yapımcısı Cameron Mackintosh tarafından, Jean Valjean rolünü oynaması için Broadway ve London's West End'e davet edilmiştir. Bu rol Fisher'i, diğer dört Valjean'la birlikte şarkı söylemek üzere Wembly Stadyum'unda futbol dünya kupası finaline de taşımıştır.

Uzun kariyeri süresince, yirminin üzerinde albüm kaydı yapmıştır. Stephen Spielberg'in "The Prince of Egypt" müzikalinin İsrail versiyonunda Musa'yı seslendirmiştir. Maestro Zubin Mehta tarafından yönetilen israil Filarmoni Orkestrası'yla şarkı söylemiştir. Londre Senfoni Orkestrası'yla Show Tunes albümünü kaydetmiştir. Ayrıca Baltimore ve Queens Senfoni Orkestralarıyla performans sergilemiştir. Britanya Kraliyet Ailesi'nin yanı sıra Thai Kraliyet Ailesi ve Başkan ve senatör Clinton için de performans sergilemiştir.

Fisher, Perestroyka öncesi Sovyetler Birliği'nde şarkı söylemesine izin verilen ilk İsrail'li sanatçıdır. Tiyatro sahnelerinde Fisher, "Notre Dam'ın Kamburu,""Kol Nidre,"Lalo Shifrin ve Avi Koren'in, "Over the Rainbow" ve "Stairways to Heaven" oyunlarında rol almıştır. Fisher'in ilk tek kişilik gösterisi, "Never on Friday" 1999 yılında Off- Broadway's Jewish Repertory Tiyatrosu'nda açılmıştır. 2001 de Ocak'tan Nisan'a kadar Fisher, Jerry Bock ve Sharman Yellen'e ait "The Rothschilds" müzikaliyle İsrail sahnelerinde performans sergiledi. Kısa süre sonra, Amerika'da ki Yahudi Kültürüne Yardımlar'ın kutlandığı, Lower East Side Festivalinde "Liberty Award" ödülüne layık görüldü. Ekim 2002'de Dudu, Richard Joy Alexander tarafından yazılan tek kişilik show, "Something Old, Something New" ¡le yine izleyenleri büyüledi.

Fisher'in başarıları arasına "The Road to Glory" filmindeki başarılı oyunculuğunu da ekleyebiliriz.

Mutlu bir evlilik sürdüren Dudu Fisher, üç çocuk' sahibi gururlu bir babadır. 2004 sonbaharında Dudu Fisher, "Fiddler on the Roof,""The Jazz Singer;" ve "Yentl" müzikallerinden seçme bölümlerle tek kişilik show "Dudu Fisher Coming to America" ile Birleşik Devletler'de turneye çıkmıştır.

2006'da israil sahnelerine dönen Dudu Fisher, Yiddishpiel Tiyatrosu için halen devam etmekte olan Yiddis ve Kleztner müziğini geri getirmiştir. "Jerusalem" adlı son gösterisiyle yine tüm dinleyenleri büyüleyen Fisher, Yeruşalayim'de başlayan bu şovla Birleşik Devletler ve Avrupa ülkelerinde turne yapmaya devam etmektedir. Avustralya'da Sidney Opera Binası'ndan, New York'ta Madison Square Garden'a, Budapeşte Opera Binası'ndan, Moskova'da Bolşoy Tiyatrosu'na, dünyanın dört bir yanında insanlara neşe getirmek için performans sergilemektedir.

16 Aralık 2007 Salı, Saat 21.00

Yehoram Gaon Konseri

21 Aralık 2006 Perşembe, Saat 21.00

Hanuka Kutlamaları

28 Aralık 2005 Çarşamba,  Saat 21.00

Hanuka Kutlamaları

Neve Şalom Sinagogu'nda

Hanuka Kutlamaları

Bağışlarınız için

Bağışlarınızla Daha Güçlüyüz

Tasarım: Robert Zilberman

© 2022 Tüm hakları Neve Şalom Sefarad Sinagogları Vakfına aittir.

Kişisel verilerin işlenme ve aktarım amaçları ile kişisel veri toplama yöntem ve hukuki sebepleri hakkında bilgi edinmek üzere ulaşabilirsiniz.

KVKK