Neve Şalom Kültür Merkezinde

iftar yemekleri

 

Türk Musevi Cemaati 2003 yılından beri her ramazan ayı Neve Şalom Sinagogu’nda siyaset iş ve basın dünyasından çok sayıda kişiye iftar yemeği verir. Sinagogda okunan ezan ile birlikte barış ve kardeşlik mesajları verilir.

Neve Şalom Kültür Merkezinde ezan okunarak açılan oruç sonrası ev sahibi Hahambaşı Rav İsak Haleva’nın ve Dönemin Cemaat başkanının konuşmaları başlar.

Konuşmaların bırınde Rav Haleva konuklara şöyle seslendi: “Müslüman kardeşlerimizin oruç ve iftar ibadetleriyle her zamankinden daha yoğun bir halet içinde, yüce Tanrı’nın engin bağışlayıcılığına sığındığı mübarek Ramazan ayının bu akşamki geleneksel iftar soframızda sizleri burada konuk etmekten cemaatim adına ve şahsım adına gurur ve mutluluk duyuyorum.”

Dönemin Cemaat başkanı ise“Dünyamızı aydınlatmak üzere dostluğa kardeşliğe inanan, ayrımcılığın hak nazarında da insan gözünde de, etik olarak da yanlış olduğuna inanan bu iftar sofrasındaki tüm dostları, Türk Musevi Cemaati adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi

İftar yemeğinin davetlileri arasında genelde İstanbul Valisi ,Büyükşehir Belediye Başkanı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı , Şişli Belediye Başkanı , Beyoğlu Belediye Başkanı , Türk Musevi Cemaati Vakfı Başkanı , ilçe emniyet teşkilatı ileri gelenleri, konsoloslar, diplomatik misyon temsilcileri, dini temsilciler, basın mensupları, sivil toplum kuruluş üyeleri ve öğretim görevlileri bulunur.

İftar Yemekleri

Bağışlarınız için

Bağışlarınızla Daha Güçlüyüz

Tasarım: Robert Zilberman

© 2022 Tüm hakları Neve Şalom Sefarad Sinagogları Vakfına aittir.

Kişisel verilerin işlenme ve aktarım amaçları ile kişisel veri toplama yöntem ve hukuki sebepleri hakkında bilgi edinmek üzere ulaşabilirsiniz.

KVKK